FOLYO BORU İZOLASYONU NEDİR?

Folyo boru izolasyonu, genel olarak başta sıcak su boruları olmak üzere borulardan geçen akışkan maddenin (sıvı veya gaz) sıcaklık derecesini stabil tutmak için yapılan yalıtım uygulamasıdır. Borunun içinden geçen maddenin enerjisini (sıcaklığını) koruyarak, firma ve işletmelerin tasarruf etmesini sağlar. Yalıtım ve izolasyonlar ekolojik denge açısından da çok önemlidir. Atmosfere yayılan karbondioksit ve diğer zararlı gazların yayılmasının azaltır ve küresel ısınmayı önler. Böylece doğayı ve çevreyi korumamızı sağlar.

FOLYO BORU İZOLASYONU NASIL YAPILIR?

Camyününden üretilen folyolar, boruların ölçülerine (uzunluk, genişlik, çap) göre üretilir, boruların etrafına sarılarak folyo boru izolasyonu sağlanır. Enerjinin korunmasını sağlayarak büyük ölçüde tasarruf edilmesini sağlar. Ucuzluğu ve yüksek izolasyon performansı sayesinde en çok kullanılan yalıtım uygulamalarından birisidir. Birçok yerde kullanılabilir olması piyasada en çok tercih edilen izolasyon uygulamaları arasındadır. Kalorifer boruları, merkezi ısıtma boruları, güneş enerjisi boruları, sanayi boruları, kazan dairesi boruları gibi pek çok tesisat borularına uygulanabilir.

Folyo Boru İzolasyonu
Folyo Boru İzolasyonu

FOLYO BORU İZOLASYONU AVANTAJLARI

İzolasyon uygulamaları enerjini korunması için kullanılan yöntemlerdir. Kalkınmayı hedef alan işletmeler maliyetleri minimuma indirip kârı maksimize etmeyi hedefler. Enerji tasarrufu da maliyeti azaltan önemli bir kaynaktır. Folyo boru izolasyonunun da pek çok avantajı vardır.

-Kullanımı kolay ve pratiktir.

-Kısa sürede üretilerek uygulanabilir.

-İstenilen ölçü ve ebatlarda üretilebilir.

-Yüksek yalıtım performansıyla enerjinin korunmasını sağlar.

-Ucuz maliyet ile yüksek kâr elde etmeyi sağlar.

-Ucuz maliyet ile kısa sürede kendisini amorti eder.

-Kendinden yapışkan bant ile kolay kullanım sunar.

-Soğuk boruların izolasyonunda terleme ve yoğuşmayı önler.

-Zaman içerisinden herhangi bir bozulma ve çürüme yapmaz.

-Borulardaki olası paslanma sorununu engeller.

-Sıcak ve soğukta boyutları değişmez ve stabil kalır.

Hherhangi bir tesisat arızasında kolayca çıkarılıp takılabilir.

-Çevre dostu ve ekolojiktir.

İSM YALITIM VE İZOLASYON UYGULAMALARI

Biz İSM YALITIM olarak İstanbul merkezli, Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz. 20 yıllık tecrübemizle izolasyon alanında İstanbul’un önde gelen firmaları arasında yer almaktayız. Söz verdiğimiz gibi yüksek kalite ve ucuz maliyet ile sizlere hizmet vermekteyiz. Uzman ekip ve profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

BORU İZOLASYONU

KAUÇUK BORU İZOLAYONU

VANA YALITIM CEKETİ NEDİR?

VANA CEKETİ NEDİR?