KAUÇUK BORU İZOLASYONU

Endüstriyel üretim tesislerinde ses ve ısı izolasyonu için birçok yalıtım uygulamaları kullanılmaktadır. Kauçuk boru izolasyonu da bu uygulamalardan bir tanesidir. Kauçuk boru izolasyonu kısaca, içinden geçen akışkan maddenin (sıvı veya gaz) enerjisinin korunması, yanı sıcaklığının istenilen derecede kalmasını sağlamaktadır. Esnek kaçuk borular, endüstriyel makinelerde vibrasyon emici görevi de görür.

Kauçuk boru izolasyonunda, boruların etrafı yüksek esneklik ve dayanıma sahip olan kauçuk köpük ile çevrelenir. Böylece sadece içinde akışkan taşıyan borular değil birçok endüstriyel ünitelerin enerjisini ve sıcaklığını koruyabilirsiniz. Borular, kanallar ve tanklar gibi yüzeyi geniş ekipmanların izolasyonu sağlanmış olur.

KAUÇUK KÖPÜK

Kauçuk köpük yüksek ısı yalıtımına sahip olması, su buharına karşı gösterdiği difüzyon direnci ve yangın performansı ile endüstriyel üretim tesislerinde en çok kullanılan izolasyon materyallerinden birisidir.

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olan elastomerik kauçuklar sabit boyutlara sahip olsalar da, ihtiyaca uygun ölçülerde üretilebilir. Kauçuk boruların uygulama açısından kolay ve pratik olması da bir diğer önemli özelliğidir. Yapışkanlı olarakta üretilebilen kauçuk köpük, kolayca kullanılabilir. Farklı kaplama ve kompozitlerlede kullanılabilen kauçuk köpükler, mantar ve küf oluşumunu da engeller.

Kauçuk Boru İzolasyonu

KAUÇUK BORU İZOLASYONU AVANTAJLARI

-Yüksek esneklik, yüksek dayanım ve yüksek ısı yalıtım direnci ile enerji verimliliği sağlar.

-Yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı ile endüstriyel üretimde ekipmanları korur ve kârlılığı arttırır.

-Fiziksel darbelere ve dışardan gelebilecek tehlikelere karşı dayanıklıdır.

-UV ışınlara karşı koruma sağlar.

-Yüksek ısı yalıtım sayesinden enerjiyi korur ve kârlılığı arttırır.

-Ucuz olması kısa zamanda kendisini amorti ederek yüksek kazanç sağlar.

-Kolay ve pratik olarak uygulanabilmesi zamandan tasarruf sağlar.

-İstenilen boyut ve ölçülerde üretilebilir.

-Esnek olması nedeniyle bağlantı yerlerinde fireleri minimum indirir.

KAUÇUK BORU İZOLASYONU VE İSM YALITIM

İSM Yalıtım olarak 20 yıllık tecrübemizle izolasyon alanında İstanbul’un önde gelen firmaları arasında yer almaktayız. Söz verdiğimiz gibi yüksek kalite ve ucuz maliyet ile sizlere hizmet vermekteyiz. Uzman ekip ve profesyonel kadromuzla Türkiye’nin her yerine hizmet sağlamaktayız. Daha önce çalıştığımız referans firmalara BURADAN ulaşabilirsiniz…  

VANA YALITIM CEKETİ

BORU İZOLASYONU

KAZAN İZOLASYONU