KAZAN İZOLASYONU NEDİR?

Kazan izolasyonu, fabrika ve üretim tesislerinde kullanılan kazanlardaki ve tanklardaki enerji kaybını önlemek için yapılan yalıtım uygulamalarıdır. Yapılan bu uygulamalar enerji kaybını engelleyerek, enerji tasarrufunu sağlar. İzolasyon ve yalıtım uygulamaları kazan ile dış ortam arasında oluşabilecek ısı alışverişini tamamen ortadan kaldırır. Günümüz yasalarına göre apartman ve binalarda da var olan kazanlara yalıtım uygulaması yapılması gereklidir.

KAZAN İZOLASYONU NEDEN GEREKLİDİR?

Gelişmekte olan fabrikalar yatırımlarını genellikle girdi maliyetlerini azaltmaya yönelik yapmaktadırlar. Emek, hammadde ve enerji maliyetleri bir üretim tesisinin girdileri konumundadır. Bu maliyetler maksimum seviyede azaltılırsa fabrikalar otomatikman üretimden elde edebileceği kârı maksimize etmiş olurlar. Enerji tüketimi, emek ve hammadde girdilerinde sonra gelen en çok maliyeti arttıran faktördür. Yapılan izolasyon ve yalıtım uygulamaları fabrikalara ve endüstriyel üretim tesislerine birçok avantaj sağlar. Kazan izolasyonunun avantajları;

-Kazan ve dış ortam arasındaki ısı alışverişini engeller.

-Enerji tasarrufu sağlar.

-Yakıt tasarrufu sağlar.

-Enerji kaybını önleyerek kısa sürede izolasyon yatırım maliyetini amorti eder ve uzun vadede işletmeye daha fazla kâr elde etmesini sağlar.

-Ucuz ve yararlıdır.

-Uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve bakımları kolaydır.

-Kolay montajı sayesinde kısa sürede yapılabilir.

-Güvenli bir iş ortamı sağlar.

-Enerji elde etmek için, daha az yakıt kullanılmasını sağladığı için ekolojik ve doğa dostudur.

KAZAN İZOLASYONU KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel üretim yapan bütün tesislerde izolasyon ve yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Kaliteli ve sağlam yapılmış ve bir izolasyon uygulaması işletmelere ciddi miktarda kazanç sağlamaktadır. Kazan izolasyonunu genellikle kullanan alanları;

-Tekstil Endüstrisi

-Makine Daireleri

-Kömür Kazanları

-Kalorifer Daireleri

-Tanklar

-Boya Kazanları

-Yağ Endüstrisi

Bu sektörlerin yanı sıra birçok farklı üretim tesisine izolasyon ve yalıtım uygulaması yapılabilir.

KAZAN İZOLASYONU VE İSM YALITIM

Biz İSM YALITIM olarak, 20 yıllık tecrübemizle izolasyon ve yalıtım alanında hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuz ve profesyonel ekibimizle söz verdiğimiz gibi kaliteli, güvenli ve en hızlı şekilde sizler için çalışıyoruz. Boru izolasyonu, kazan izolasyonu, tank izolasyonu, vana yalıtım ceketleri gibi ve daha birçok yalıtım alanında hizmet vermekteyiz.

Kazan İzolasyonu
Kazan İzolasyonu

VANA YALITIM CEKETİ NEDİR?

TANK İZOLASYONU NEDİR?

POLİÜRETAN KÖPÜK NEDİR?