POLİÜRETAN KÖPÜK NEDİR?

Poliüretan köpük, alman kimyager Otto Bayer tarafından 1937 yılında icat edilmiştir. Bu köpüğün kimyasal özellikleri ahşap, kauçuk, cam vernik veya lastiğe benzeyen bir polimer çeşididir. İzolasyon ve yalıtım uygulamalarında kullanılır. Yalıtım ve izolasyon günümüzde üretilen malzemeler ile artık eskiye göre çok daha kolay. Enerji kaybını en aza indirmek hatta tamamen ortadan kaldırmak için Ekolojik ve yüksek yalıtım performansına sahip olması nedeniyle eski yalıtım uygulamalarına göre daha çok tercih edilir. Poliüretan köpük sağlamış olduğu yalıtım ve izolasyon ile kazandırdığı enerji miktarı, köpük uygulama maliyetini kısa sürede amorti eder. Uzun vadede işletmelere büyük kazançlar sağlamaktadır.

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK NEREDE KULLANILIR?

Yalıtım ve izolasyon uygulamaları, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin hemen hemen bütün sektörlerinde kullanılabilir. Endüstriyel üretim tesislerinde, inşaat sektöründe, soğuk hava depolarında, çatı, bodrum ve garaj yalıtımlarında, kapı ve pencere pervazlarında, iç yalıtım ve dış yalıtımda yani yalıtım ve izolasyonun ihtiyaç duyduğu bütün sektörlerde kullanılabilir.

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK ÖZELLİKLERİ

-Uygulandıktan kısa bir süre (10dk) sonra kurumaya başlar ve hemen hemen 1saat sonra tamamen sertleşir.

-Yüksek izolasyon ve yalıtım performansıyla hava şartlarına, buhara, sıcağa soğuğa karşı dayanıklıdır.

-Her türlü yüzeye uygulanabilir.

-Düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. (-50° ile +100°)

-Sprey poliüretan köpük sertleştikten sonra, kesilebilir, üzerine harç alçı gibi yapı kimyasalları kullanılabilir, boyanabilir hatta zımpara bile yapılabilir.

poliüretan köpük
POLİÜRETAN KÖPÜK

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK NASIL UYGULANIR?

Köpüğün kullanılacağı alan toz ve kirden arındırılmış kuru bir yüzey olmalıdır. Sprey kutusu kullanılmadan önce iyice çalkalanmalıdır. Köpüğün şişme payı göz önünde bulundurularak püskürtme mesafesi iyi ayarlanmalıdır. Alana uygulanan köpükten fazla şişen kısımlar kesilerek temizlenebilir. Eğer üzerine alçı, çimento veya zımpara gibi işlemler yapılacaksa tamamen sertleşmesi beklenmelidir.

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK NASIL TEMİZLENİR?

Cildinize temas ettirmekten kaçının. Eğer elinize veya cildinize temas ederse;

Ellerinizi sofra tuzu çözeltisinin içerisinde beş dakika kadar bekletin. Daha sonra bol su ile yıkayın. Ellerinizi aseton bazlı ürünler veya bitkisel yağ sökücülerle iyice yıkayabilirsiniz.

İSM YALITIM olarak 20 yıldır İstanbul merkezli olarak izolasyon ve yalıtım uygulamaları hizmeti vermekteyiz. Profesyonel ve uzman kadromuzla sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz…

TANK İZOLASYONU NEDİR?

VANA YALITIM CEKETİ AVANTAJLARI

BORU İZOLASYONU NEDİR?