TANK İZOLASYONU NEDİR?

Tank izolasyonu nedir? İzolasyon ve yalıtım, endüstriyel tesislerin enerji tasarrufu yapabileceği en önemli konulardan birisidir. Ham maddeleri, yarı mamülleri, yakıtları ve nihai ürünleri depolamak çoğu endüstriyel tesisin ihtiyacıdır. Bu depolarda akaryakıt, atık, su ve doğalgaz gibi ürünler olabilir. Önemli olan bu ürünleri doğru ve yeterli sürede koruyabilmektir. Bu ürünlerin doğru korunabilmesi için ürünün optimum seviyede, ihtiyaç duyduğu sıcaklık seviyesinde tutarak korunması gerekir. Doğru sıcaklıkta korunabilmesi için korunduğu tanklara ‘Tank İzolasyonu’ uygulaması yapılması gerekmektedir. Tank izolasyonu nedir? Başlıklı bu yazımızda sizlere yalıtımın ve izolasyonun öneminden bahsedeceğiz. Yalıtım ve izolasyon uygulamaları bütün endüstriyel üretim tesislerinde kullanılabilmektedir. Tank izolasyonu, tank içerisindeki ürünün dışarıdan gelen sıcak veya soğuk havadan tamamen korur. Tank içerisindeki ürünün dışarıdan gelen sıcak veya soğuktan koruması tank izolasyonu nedir sorusunun cevabıdır.

TANK İZOLASYONU AVANTAJLARI?

Tank izolasyonu, üretim tesislerinde enerji tasarrufu sağlar. Bu yüzden enerji için harcanan hammadde ve emek maliyetlerini azaltır.

Enerji için harcanan hammadde kullanımı azaldığı için doğa ve çevre kirliliğini azaltır.

Tank yalıtım uygulamaları, tank içerisindeki korunmak istenen ürünü istenen sıcaklıkta korur ve ürünün bozulmamasını sağlar.

Tank izolasyonu sıcak ve soğuk havanın yanı sıra, tank içerisindeki ürünü dış etkilerden de korur.

Doğrudan güneş ışığı, yağmur ve kar gibi dışarıdan gelebilecek faktörlerden koruyarak, tankın içindeki malzemenin etkilenmesini engeller.

TANK İZOLASYONU NERELERDE YAPILIR?

Endüstriyel üretim tesislerinin yanısıra birçok üretim fabrikalarında da tank izolasyonu yapılmaktadır. Tank izolasyonu, kazandırdığı enerji ve azalttığı maliyetler ile kısa sürede kendini amorti ederek firmalara büyük kazançlar sağlamaktadır. Tank izolasyonu uygulaması birçok fabrika ve üretim tesisine uygulanabilir;

-LPG ve LNG Tankları,

-Amonyaklı Soğutma Devreleri,

-Karbondioksit Soğutma,

-Buhar Tankları,

-Sıcak Su Tankları,

-Sıcak Yağ Tankları,

-Akaryakıt Tankları,

-Glikozlu Soğutma,

-Kaynatma Kazanları,

-Kimyasal Tanklar,

-Kalorifer Kazanları

-Fabrikalarda, gemilerde ve daha bir çok sanayi kuruluşlarında tank izolasyonu uygulaması yapılabilir.

İSM YALITIM VE TANK İZOLASYONU NEDİR?

Biz İSM YALITIM olarak 20 yıldır izolasyon ve yalıtım hizmet vermekteyiz. Uzman ve profesyonel kadromuzla her türlü izolasyon ve yalıtım uygulamalarınızı yüksek kalite ve uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Tank İzolasyonu Nedir?
Tank İzolasyonu Nedir?